DCIM100MEDIADJI_0082.JPG

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Yabancı Diller Yüksekokulu uluslararası alanda gurur verici bir başarıya imza attı. Uluslararası, tarafsız ve bağımsız “Pearson Assured” kalite denetimine tabi tutulan Yabancı Diller Yüksekokulu, başarılı bir performans göstererek uluslararası düzeyde akredite edildi.

İngiltere’deki üniversitelerin yüzde 97’siyle birlikte çalışan, yaklaşık 100 ülkede faaliyet gösteren “Pearson Assured”, UKÜ Yabancı Diller Yüksekokulunu yönetim-organizasyon, eğitim- öğretim ve ölçme-değerlendirme olmak üzere üç temel kalite ölçütü kapsamında değerlendirdi. Dünyanın en prestijli akreditasyon kurumlarının başında gelen Pearson Assured, Penguin Readers ve EDEXCEL gibi önemli kuruluşları da bünyesinde bulunduran küresel yayın ve eğitim şirketi Pearson PLC’nin akreditasyon branşıdır.

Yabancı Diller Yüksekokulu’nun yürüttüğü çalışmalar uluslararası standartlarda

Dünyaca ünlü ‘Pearson Assured’ tarafından verilen kalite güvencesi ve akreditasyon hizmeti, uluslararası düzeyde kabul görmesi bakımından büyük önem taşımaktadır. Bu akreditasyonla birlikte UKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’nun yürüttüğü çalışmaların uluslararası standartlarda olduğu kanıtlandı. Dileyen öğrenciler başarıyla bitirdikleri programın ‘Pearson Assured’ tarafından akredite edildiği, kalite güvencesi sağlanmış programlardan olduğunu gösteren bir sertifika almaya hak kazanacak ve bu sertifika UKÜ öğrencileri için bir referans oluşturacak. Söz konusu sertifika öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin akademik ve mesleki olarak geçerliliğe sahip olmasına yardımcı olacak ve öğrencilerin kazandıkları bu sertifikalar ABD’de, Avrupa’da ve Orta Doğu’da kariyerlerine devam etmelerine destek sağlayacak.

Haber: Candan MERT